Vedení ÚOHS ovlivněno nebylo, zveřejněná komunikace o tom nijak nesvědčí

4. 2. 2020
Hospodářské noviny dnes zveřejnily text s názvem Ovládnutí Švachulou, v němž z uniklé policejní dokumentace dovozují závěry o údajném ovlivňování nejvyšších představitelů Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Úřad se zásadně ohrazuje proti nepodloženým spekulacím, že bývalý místostarosta městské části Brno - střed mohl ovlivňovat rozhodování ve věcech veřejných zakázek. Nezávislost a integrita rozhodování UOHS nebyla nijak narušena.

Zveřejněná komunikace mezi tehdejším členem rozkladové komise a některými členy vedení Úřadu v naprosté většině dokládá pouze to, že dotyčnému byly poskytovány standardní informace, které jsou na dotaz běžně sdělovány médiím a veřejnosti, případně s ním byla vedena zdvořilostní komunikace.

Výjimkou, která může svědčit o problematickém jednání, jsou pouze informace vypovídající o intenzivních stycích bývalého místopředsedy Josefa Chýleho s Jiřím Švachulou. Veřejnosti tak nyní mohou být alespoň částečně objasněny důvody, kvůli nimž mohl být Chýle v lednu 2018 předsedou ÚOHS z pozice místopředsedy odvolán.

Nejzávažnější a alarmující je na celém článku především skutečnost, že souvislé části dokumentace z živého policejního spisu jsou volně k dispozici médiím.

Tiskové oddělení ÚOHS
20/009

13. května 2021 / NSS potvrdil správnost rozhodnutí Úřadu o pokutě 1,5 milionu korun pro město Třebíč Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, jímž byla městu Třebíči za chyby v zadávacím řízení na autobusového dopravce uložena pokuta ve výši 1,5 milionu korun, potvrdil...

12. května 2021 / Druhý metodický den se zaměří na hodnocení nabídek - aktualizováno Ve čtvrtek 27. května 2021 uspořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže druhý metodický den veřejného zadávání, který se bude týkat tématu nastavení hodnoticích kritérií a

4. května 2021 / Úřad bude moci udělovat medaile za přínos v oblasti hospodářské soutěže a veřejných zakázek Vláda České republiky včera schválila nařízení, na jehož základě bude moci předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže udělovat medaile za mimořádný přínos v oblasti hospodářské...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu a vyberte oblast.

Email:
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Významná tržní síla
Hospodářská soutěž
Veřejné zakázky
Veřejná podpora
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz