Aktuality z veřejných zakázek

2. října 2007 / Půlmilionová pokuta za neprůhledné losování Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) svým prvostupňovým nepravomocným rozhodnutím ze dne 26. září 2007 uložil půlmilionovou pokutu statutárnímu městu Karlovy Vary. Důvodem jsou závažná pochybení při zadávání veřejné zakázky na „Výstavní, sportovně kulturní a kongresové...

1. října 2007 / VZP porušila zákon, ale pokutu již nelze uložit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže opětovně konstatoval porušení pravidel při zadávání veřejných zakázek ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Pochybení se týkají projektu tzv. internetové zdravotní knížky.

27. září 2007 / Konference o veřejných zakázkách Již od roku 1995 působí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v České republice jako orgán dohledu nad zadáváním veřejných zakázek. Svoje zkušenosti budou jeho pracovníci prezentovat koncem listopadu (27. a 28.) na mezinárodní konferenci, která se bude konat v Rotundě pavilonu A brněnského výstaviště.

25. září 2007 / Další sankce pro MPSV Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil ve svém prvostupňovém nepravomocném rozhodnutí pokutu 100 tisíc korun Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV).

18. září 2007 / Ministerstvo vnitra postupovalo v souladu se zákonem Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina zamítl rozklad společnosti LAVET, s. r. o. ve věci postupu Ministerstva vnitra při zadávání veřejné zakázky na 101 souprav mobilních laserových měřičů rychlosti.

14. září 2007 / Olomoucká nemocnice oslovila pouze jednoho zájemce Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina potvrdil uložení pokuty 100 tisíc korun Fakultní nemocnici Olomouc. Důvodem je závažné pochybení v tendru na dodávku výpočetní techniky

12. září 2007 / Předseda Pecina potvrdil třímilionovou pokutu pro Zlín Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina potvrdil uložení třímilionové pokuty pro město Zlín. Tato sankce byla uložena ve správním řízení, které se týká celkem třinácti zakázek v celkové hodnotě převyšujících částku 420 milionů korun.

12. září 2007 / Zakázka za více než 4 miliardy byla zadána netransparentně Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil dosud nejvyšší pokutu v oblasti veřejných zakázek. Pětimilionová sankce byla dosud nepravomocně uložena státnímu podniku v likvidaci Moravské naftové doly.

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz