Aktuality z veřejných zakázek

22. dubna 2008 / Zadávací řízení na jevištní stoly bylo zrušeno Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal prvostupňové nepravomocné rozhodnutí ve věci veřejné zakázky „rekonstrukce jevištních stolů v Janáčkově divadle“. Zadavatel, statutární město Brno, postupoval v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Zadávací řízení bylo proto zrušeno

16. dubna 2008 / Postup brněnských nemocnic byl netransparentní Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) svými prvostupňovými rozhodnutími sankcionoval dvě brněnské nemocnice za porušení pravidel při zadávání veřejných zakázek.

1. dubna 2008 / Výroční zpráva pro veřejnost za rok 2007 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejňuje výroční zprávu o své činnosti za rok 2007.

14. března 2008 / Pec pod Sněžkou obešla zákon Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina potvrdil uložení 100tisícové pokuty zadavateli Pec pod Sněžkou. Uvedené město zadalo zakázku převyšující částku 16 milionů korun na úpravu a přístavbu místní základní školy bez výběrového řízení přímo firmě BAU-INVEST Pec pod Sněžkou, s.r.o

5. března 2008 / Konzultace k novelám zákona o veřejných zakázkách a koncesního zákona Byla zahájena odborná diskuse k připravovaným novelizacím zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 139/2006 Sb., o koncesních smlouvách a koncesním řízení.

4. března 2008 / Zadávací procedura se zjednodušuje V souvislosti s rozsáhlými škodami způsobenými větrnou smrští v některých oblastech České republiky a v zájmu jednotného postupu zadavatelů v postižených oblastech vydává Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Výklad postupu podle zákona o veřejných zakázkách pro zadavatele v postižených oblastech.

29. února 2008 / Předseda Pecina potvrdil pokutu za „českou losovačku“ Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina svým rozhodnutím potvrdil uložení sankce ve výši 500 000 Kč statutárnímu městu Karlovy Vary za jeho postup ve veřejné zakázce „Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum“.

26. února 2008 / Ministerstvo financí nebylo oprávněno zrušit tendr Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina potvrdil, že Ministerstvo financí porušilo zákon o veřejných zakázkách, když zrušilo zadávací řízení na správu finančních prostředků na financování protipovodňových opatření. Ministerstvo bylo v tomto případě...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz