Aktuality z veřejných zakázek

14. března 2008 / Pec pod Sněžkou obešla zákon Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina potvrdil uložení 100tisícové pokuty zadavateli Pec pod Sněžkou. Uvedené město zadalo zakázku převyšující částku 16 milionů korun na úpravu a přístavbu místní základní školy bez výběrového řízení přímo firmě BAU-INVEST Pec pod Sněžkou, s.r.o

5. března 2008 / Konzultace k novelám zákona o veřejných zakázkách a koncesního zákona Byla zahájena odborná diskuse k připravovaným novelizacím zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 139/2006 Sb., o koncesních smlouvách a koncesním řízení.

4. března 2008 / Zadávací procedura se zjednodušuje V souvislosti s rozsáhlými škodami způsobenými větrnou smrští v některých oblastech České republiky a v zájmu jednotného postupu zadavatelů v postižených oblastech vydává Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Výklad postupu podle zákona o veřejných zakázkách pro zadavatele v postižených oblastech.

29. února 2008 / Předseda Pecina potvrdil pokutu za „českou losovačku“ Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina svým rozhodnutím potvrdil uložení sankce ve výši 500 000 Kč statutárnímu městu Karlovy Vary za jeho postup ve veřejné zakázce „Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum“.

26. února 2008 / Ministerstvo financí nebylo oprávněno zrušit tendr Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina potvrdil, že Ministerstvo financí porušilo zákon o veřejných zakázkách, když zrušilo zadávací řízení na správu finančních prostředků na financování protipovodňových opatření. Ministerstvo bylo v tomto případě...

25. února 2008 / ÚOHS znovu prozkoumá soutěž na Národní knihovnu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obdržel v minulém týdnu podnět od Ministerstva kultury ČR týkající se nové budovy Národní knihovny v Praze.

11. února 2008 / Konzultace k novelám zákona o veřejných zakázkách a koncesního zákona Byla zahájena odborná diskuse k připravovaným novelizacím zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 139/2006 Sb., o koncesních smlouvách a koncesním řízení. Náměty a připomínky, a to jak k části zadávácí, tak

11. února 2008 / Pokuta pro společnost VÍTKOVICE ARÉNA potvrzena Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina potvrdil uložení pokuty 300 tisíc korun akciové společnosti VÍTKOVICE ARÉNA.

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz