Stížnost České spořitelny byla zamítnuta

27. 9. 2006
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ve svém prvostupňovém rozhodnutí ze dne 25. září 2006 zamítl stížnost České spořitelny na postup ministerstva financí při výběru dodavatele na „správu peněz z EU“.

V předmětné zakázce byla jako nejvýhodnější vybrána společná nabídka HVB Bank a České pojišťovny. Česká spořitelna se proti tomuto výběru odvolala k zadavateli a následně k ÚOHS, přičemž žádala o zrušení celého zadávacího řízení. Ani jednu z námitek České spořitelny přitom ÚOHS neshledal jako důvodnou. To se týká také námitky ohledně mimořádně nízké nabídkové ceny podané vybraným uchazečem.

Prvostupňové rozhodnutí Úřadu však dosud není pravomocné, běží patnáctidenní lhůta k případnému podání rozkladu k předsedovi ÚOHS.

Na druhou stranu však ÚOHS prvostupňovým nepravomocným rozhodnutím zrušil zadávací řízení ministerstva financí na „budování systému státní pokladny ­ 1. fáze­ zadávací dokumentace na dodavatele Integrovaného rozpočtového systému“.

Ministerstvo netransparentním způsobem stanovilo první a druhé dílčí kritérium hodnocení odlišně v oznámení zadávacího řízení a zadávací dokumentaci. Dále nestanovilo způsob prokázání finanční a ekonomické způsobilosti. První kritérium hodnocení pak v oznámení zadávacího řízení nevyjadřuje ekonomickou výhodnost nabídky.

Také toto správní řízení vedl ÚOHS na návrh uchazečů o veřejnou zakázku. Dále pak projednává ještě výběr manažera projektu budování státní pokladny a zakázku ministerstva financí na řešení nedostatků v oblasti bezpečnosti potravin.

Tiskový a personální odbor ÚOHS

24. ledna 2020 / Ředitel Transparency International je neobjektivní, ÚOHS funguje efektivně Ředitel Transparency International David Ondráčka v rozhovoru pro deník Právo (24. 1. 2020, s. 1 a 3) ostře kritizoval fungování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže i jeho vedení. Prohlášení...

9. ledna 2020 / Varnsdorf nepodal rozklad, pokuta za radary je pravomocná Město Varnsdorf nepodalo rozklad proti pokutě ve výši 650 000 Kč, kterou mu za pochybení při uzavírání smluv na pronájem radarů svým prvostupňovým rozhodnutím ze závěru loňského roku...

19. prosince 2019 / Druhy zadávacích řízení, kvalifikace a hodnocení nabídek jsou obsahem druhého dílu Stručného průvodce zadavatele Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejňuje druhý díl Stručného průvodce zadavatele světem veřejných zakázek

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz