Metodický den přilákal více než 600 zájemců o veřejné zadávání

18. 3. 2021
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes pořádal svůj první metodický den v oblasti veřejného zadávání. Online akce, na níž přednášeli experti z Úřadu a zástupce Ministerstva pro místní rozvoj, přilákala více než 600 sledujících.

Metodický den byl zaměřen na téma vymezení předmětu veřejné zakázky, a to i při zohlednění nově stanovené základní zásady v § 6 odst. 4 ZZVZ a požadavků na kvalifikovanost dodavatelů.

Účastníky přivítala místopředsedkyně Eva Kubišová a poté uvedl základní informace a organizační pokyny ředitel Odboru veřejných zakázek I Michal Kobza. Ústředním bodem dopoledního programu byla prezentace sestavená odborníky z Úřadu, po níž následovala přednáška Pavla Hermana z Ministerstva pro místní rozvoj.

Odpolední část sestávala z odpovědí na dotazy, které účastníci v předstihu zasílali na Úřad. Svá stanoviska k jednotlivým otázkám  poskytovali ředitelé odborů ÚOHS - Markéta Dlouhá, Mojmír Florian, Michal Kobza, Iveta Pospíšiliková, Petr Védoda, Ministerstvo pro místní rozhvoj zastupoval Pavel Herman.

Prezentace, odpovědi na položené dotazy a další výstupy z metodického dne budou v dohledné době zveřejněny na internetových stránkách Úřadu.

 Metodický den

Tiskové oddělení ÚOHS

21/042

 

13. května 2021 / NSS potvrdil správnost rozhodnutí Úřadu o pokutě 1,5 milionu korun pro město Třebíč Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, jímž byla městu Třebíči za chyby v zadávacím řízení na autobusového dopravce uložena pokuta ve výši 1,5 milionu korun, potvrdil...

12. května 2021 / Druhý metodický den se zaměří na hodnocení nabídek - aktualizováno Ve čtvrtek 27. května 2021 uspořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže druhý metodický den veřejného zadávání, který se bude týkat tématu nastavení hodnoticích kritérií a

4. května 2021 / Úřad bude moci udělovat medaile za přínos v oblasti hospodářské soutěže a veřejných zakázek Vláda České republiky včera schválila nařízení, na jehož základě bude moci předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže udělovat medaile za mimořádný přínos v oblasti hospodářské...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu a vyberte oblast.

Email:
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Významná tržní síla
Hospodářská soutěž
Veřejné zakázky
Veřejná podpora
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz