Metodický den přilákal více než 600 zájemců o veřejné zadávání

18. 3. 2021
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes pořádal svůj první metodický den v oblasti veřejného zadávání. Online akce, na níž přednášeli experti z Úřadu a zástupce Ministerstva pro místní rozvoj, přilákala více než 600 sledujících.

Metodický den byl zaměřen na téma vymezení předmětu veřejné zakázky, a to i při zohlednění nově stanovené základní zásady v § 6 odst. 4 ZZVZ a požadavků na kvalifikovanost dodavatelů.

Účastníky přivítala místopředsedkyně Eva Kubišová a poté uvedl základní informace a organizační pokyny ředitel Odboru veřejných zakázek I Michal Kobza. Ústředním bodem dopoledního programu byla prezentace sestavená odborníky z Úřadu, po níž následovala přednáška Pavla Hermana z Ministerstva pro místní rozvoj.

Odpolední část sestávala z odpovědí na dotazy, které účastníci v předstihu zasílali na Úřad. Svá stanoviska k jednotlivým otázkám  poskytovali ředitelé odborů ÚOHS - Markéta Dlouhá, Mojmír Florian, Michal Kobza, Iveta Pospíšiliková, Petr Védoda, Ministerstvo pro místní rozhvoj zastupoval Pavel Herman.

Prezentace, odpovědi na položené dotazy a další výstupy z metodického dne budou v dohledné době zveřejněny na internetových stránkách Úřadu.

 Metodický den

Tiskové oddělení ÚOHS

21/042

 

21. října 2021 / Za přístavbu školy v Nehvizdech uložil ÚOHS druhou pokutu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Dobrovolnému svazku obcí (DSO) k zajištění přístavby školy v Nehvizdech pokutu ve výši 500 tisíc korun za zadání podlimitní veřejné...

19. října 2021 / Úřad bude spolupracovat také s brněnskou MENDELU Projekt navazování spolupráce a oboustranně přínosných kontaktů mezi Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a akademickou sférou opět pokročil, když dnes předseda ÚOHS Petr Mlsna...

19. října 2021 / Čtvrtý metodický den veřejného zadávání již na počátku listopadu - aktualizováno Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pořádá 2. listopadu 2021 již čtvrtý metodický den veřejného zadávání. I tentokrát bude metodický den realizován pouze v online podobě, a to...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu a vyberte oblast.

Email:
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Významná tržní síla
Hospodářská soutěž
Veřejné zakázky
Veřejná podpora
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz