ÚOHS povolil čtyři spojení soutěžitelů, mimo jiné převzetí částí OKD státním podnikem DIAMO

7. 12. 2020
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal v minulých dnech čtyři rozhodnutí o povolení spojení soutěžitelů. Ve všech případech se jednalo o zjednodušená řízení, přičemž Úřad na základě jejich výsledků konstatoval, že předmětná fúze nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Všechna rozhodnutí již nabyla právní moci.

Úřad svým rozhodnutím povolil státnímu podniku DIAMO převzít výlučnou kontrolu nad obchodním závodem společnosti OKD, HBZS, a. s., a dvěma částmi společnosti OKD, a. s., které zahrnují aktiva vztahující se k těžbě černého uhlí v dolech v lokalitách Útlum – Jih a Útlum – Sever a v dolech Darkov a ČSA, včetně souvisejících dobývacích prostorů. Nabývané části závodů OKD, a. s., již nebudou v době po převzetí působit v oblasti těžby černého uhlí a jeho prodeje, naopak zůstanou aktivní v oblastech prodeje degazovaného plynu a pronájmu nemovitostí. Obchodní závod OKD HZBS pak zjišťuje báňskou záchrannou službu, sanuje vytěžená důlní díla, odebírá a prodává popeloviny apod.

Povoleno bylo dále spojení soutěžitelů Natland Group, SE a Energo Příbram, s. r. o., k němuž došlo v oblasti centralizovaného zásobování tepelnou energií na území města Příbram a v jeho blízkém okolí a v oblasti výroby a prodeje elektrické energie.  

Úřad rovněž povolil soutěžiteli J&T Thein SICAV, a. s., převzít výlučnou kontrolu nad společností SÍŤ, spol. s r. o., která působí zejména v oblasti informačních a telekomunikačních technologií.

V posledním rozhodnutí Úřad povolil soutěžiteli Maso Jičín, s. r. o., převzít výlučnou kontrolu nad společnostmi DRUKO STŘÍŽOV, s. r. o., a ČESKÁ VEJCE CZ, a. s. Ke spojení dochází zejména v oblasti produkce, nákupu a prodeje konzumních slepičích vajec.

 

Tiskové oddělení ÚOHS
20/119

7. ledna 2021 / Jednatel společnosti EGEM neposkytl součinnost při místním šetření, pořádková pokuta činí 2 362 000 Kč Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna svým rozhodnutím z 6. ledna 2021 zamítl rozklad společnosti EGEM s.r.o. a potvrdil tak uložení pokuty ve výši 2 362 000 Kč...

5. ledna 2021 / Předseda ÚOHS potvrdil pokutu za vertikální dohody pro společnost BABY DIREKT Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna potvrdil uložení pokuty ve výši 40 793 000 Kč společnosti BABY DIREKT s.r.o. za uzavírání zakázaných vertikálních dohod...

4. ledna 2021 / Sankční řízení vedená ÚOHS týkající se výběrových řízení společností ČEPS a ČEZ Distribuce Šetření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve věci výběrových řízení v oblasti elektromontážních prací rozhodně „nevyznělo do ztracena“, jak těsně před Vánocemi zaznělo v některých médiích

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz