Úřad povolil spojení soutěžitelů Vršanská uhelná / Elektrárna Počerady a další dvě fúze

26. 11. 2020
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení akciových společností Vršanská uhelná, a. s., a Elektrárna Počerady, a. s., v jehož důsledku získává společnost Vršanská uhelná, a. s., možnost Elektrárnu Počerady, a. s., výlučně kontrolovat. Rozhodnutí je pravomocné.

Ke spojení soutěžitelů dochází na území České republiky zejména v oblasti těžby, zpracování a dodávek hnědého energetického uhlí, v oblasti výroby a velkoobchodních dodávek elektrické energie, oblasti dodávek vedlejších energetických produktů a oblasti poskytování podpůrných služeb elektrizační soustavy.

V rozhodnutí Úřad konstatuje, že předmětné spojení soutěžitelů povolil, neboť nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže v žádné z posuzovaných oblastí, v nichž působí spojující se soutěžitelé.

Úřad dále povolil dvě spojení soutěžitelů ve zjednodušených řízeních. První se týká soutěžitelů EP Industries, a. s., a Winning Group, a. s., na straně jedné a relevantních aktiv společností SONA BLW Präzisionsschmiede GmbH a SONA AutoComp Germany GmbH, na straně druhé. V důsledku fúze získávají společnosti EP Industries a Winning Group možnost vykonávat společnou kontrolu nad částí soutěžitele představovanou relevantními aktivy společností SONA BLW Präzisionsschmiede GmbH a SONA AutoComp Germany GmbH. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti výroby přesně kovaných součástek z tvrzené oceli.

Druhé rozhodnutí o povolení spojení soutěžitelů ve zjednodušeném řízení se týká společnosti SAFE HERITAGE, a. s., která tím získala možnost vykonávat výlučnou kontrolu nad společnostmi ZLAŤÁKY Česká republika, s. r. o., Zlataky.sk, s. r. o., ZLATÁ RENTA, a. s., a závodem společnosti LINK Holding, a. s. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti nákupu a prodeje mincí a slitků z drahých kovů.

Žádné z uvedených dvou spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Obě rozhodnutí již také nabyla právní moci.

 

Tiskové oddělení ÚOHS
20/111 – S0453/2020/KS; S0459/2020/KS

 

8. března 2021 / Úřad povolil nabytí společné kontroly ve třech případech spojování soutěžitelů Právní moci již nabyla tři rozhodnutí Úřadu pro ochranu u hospodářské soutěže ve věcech spojení soutěžitelů. Úřad u těchto fúzí ve zjednodušené proceduře konstatoval, že nebudou...

17. února 2021 / Úřad povolil ve zjednodušených řízeních dvě spojení soutěžitelů Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal v rámci zjednodušených řízení dvě nová rozhodnutí o povolení spojení soutěžitelů. Oba případy byly řešeny ve zjednodušených řízeních...

15. února 2021 / Úřad odhalil díky leniency programu kartel v oblasti železničních projektů, SUDOP Praha zaplatí pokutu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým prvostupňovým rozhodnutím potrestal kartelovou dohodu o veřejné zakázce (tzv. bid rigging) na projekční práce vysokorychlostních tratí mezi...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz