Povolená spojení soutěžitelů ve zjednodušených řízeních

18. 3. 2020
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušených řízeních tři spojení soutěžitelů, když dospěl k závěru, že spojení nebudou mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí dosud nejsou pravomocná.

Povoleno bylo spojení soutěžitelů PHARMOS, a.s. a části závodu společnosti Pražská lékárnická s.r.o., která je aktivní na trhu velkoobchodního prodeje léčiv a dalších lékárenských produktů.

Soutěžiteli CSG a.s. bylo povoleno převzetí výlučné kontroly nad společností Skyport a.s. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech poskytování ground-handlingových služeb, poskytování kompletního servisu leteckého cateringu a výroby hotových jídel na letišti Václava Havla v Praze.

Společnostem Gebr. Heinemann SE & Co. KG a casualfood GmbH bylo povoleno založení společně kontrolovaného soutěžitele, společností smartseller GmbH & Co. KG a smartseller Verwaltungs GmbH, kteří mají působit v oblasti provozování bezcelních obchodů, tzv. „duty free" / „travel value", a stravovacích zařízení na malých a středních letištích na území EHP, Velké Británie a Švýcarska.

ÚOHS dále posuzoval návrh soutěžitele De Heus a.s. týkající se převzetí části soutěžitele ZZN Svitavy a.s. aktivní v oblasti výroby, prodeje a distribuce krmných směsí pro drůbež, nosnice a pro prasata. Úřad nicméně správní řízení uzavřel s tím, že navrhované spojení soutěžitelů nepodléhalo povolení.

Tiskové oddělení ÚOHS

20/023

28. května 2020 / Nově povolené fúze v polygrafickém průmyslu a na realitním trhu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení soutěžitelů spočívající v možnosti společnosti CZECH PRINT CENTER – Development, s. r. o. nabýt přímou výlučnou kontrolu

19. května 2020 / Pokuta za zakázané dohody na českém trhu sportovního vybavení Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím společnosti ABISTORE SPORT, s. r. o., pokutu ve výši 1 851 000 Kč za přestupek dle zákona o ochraně hospodářské soutěže

15. května 2020 / Rozcestník ÚOHS ke koronavirové krizi Probíhající koronavirová pandemie a zavedená nouzová opatření přináší každodenní negativní dopady nejen na makroekonomické úrovni na ekonomiku České republiky, ale současně i na...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz