Úřad povolil spojení v oblasti doručování balíků mezi DPD a Geis

17. 12. 2019
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení soutěžitelů DPD (Schweiz) AG se společnostmi Geis Parcel CZ s.r.o. a Geis Parcel SK s.r.o. (dále jen GEIS CZ a GEIS SK), a tím i možnost tyto soutěžitele nepřímo výlučně kontrolovat. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Společnost DPD (Schweiz) AG je součástí podnikatelské skupiny La Poste SA, která je v České republice činná prostřednictvím společnosti Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. poskytující služby v oblasti doručování malých balíkových zásilek. Nabývané společnosti GEIS CZ a GEIS SK vyvíjejí na území České republiky, resp. Slovenské republiky, činnost rovněž v oblasti v oblasti doručování malých balíkových zásilek, a to vnitrostátního i mezistátního doručování.

Úřad po posouzení transakce konstatoval, že s ohledem na relativně nízké tržní podíly spojením vzniklého subjektu a působení dalších významných soutěžitelů, z nichž někteří jsou součástí nadnárodních celosvětově působících podnikatelských skupin, a neexistenci faktorů zvyšujících pravděpodobnost koordinace chování soutěžitelů, posuzované spojení nevzbuzuje v dotčené oblasti obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže.

Ve zjednodušeném řízení byla povolena rovněž související fúze společností Caisse des Dépôts et Consignations a La Poste SA. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Úřad dále povolil ve zjednodušeném řízení i spojení soutěžitelů STADA Arzneimittel Aktiengesellschaft a WALMARK, a.s., k němuž dochází zejména v oblasti výroby a distribuce doplňků stravy, volně prodejných léků a zdravotnických prostředků a distribuci kosmetických výrobků. Spojení podle ÚOHS nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže. Také toto rozhodnutí již je pravomocné. 

Tiskové oddělení ÚOHS
19/102/HS042

12. února 2020 / Švédský Heimstaden získal povolení k převzetí skupiny RESIDOMO Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitele Heimstaden Bostad AB se společnostmi RESIDOMO, s.r.o., RESIDOMO Služby, s.r.o. a DomTherm, s.r.o...

7. února 2020 / Úřad povolil převzetí Sportisima i Spolchemie Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil v minulých dnech ve zjednodušených řízeních dvě spojení soutěžitelů, neboť v jejich důsledku nedojde k podstatnému narušení hospodářské...

6. února 2020 / Úřad povolil fúzi Moneta a Wüstenrot Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení v bankovním sektoru mezi soutěžiteli MONETA Money Bank, a.s., a Wüstenrot – stavební spořitelna a.s./Wüstenrot...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz