Nově povolené fúze v oblasti chemického průmyslu, IT služeb a výroby optických vláken

11. 3. 2019
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil v tzv. klasické proceduře spojení soutěžitelů, díky němuž společnost Indorama Netherlands B. V. získává možnost výlučně kontrolovat společnost INVISTA Resins & Fibers GmbH.

Činnost spojujících se soutěžitelů se překrývá zejména na trzích v oblasti výroby a dodávek PET granulí pro lahve, pro výrobu vláken a pro výrobu filmu na území EHP (Evropského hospodářského prostoru), přičemž společnost Indorama je aktivní rovněž na předcházejících i navazujících relevantních trzích, a to v oblasti výroby a dodávek PTA (přečištěná kyselina tereftalová), PET kordových vláken pro pneumatiky a PET MRG vláken a v oblasti výroby a dodávek PET předlisků a lahví. Po zhodnocení všech skutečností dospěl Úřad k závěru, že předmětné spojení soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto rozhodl o povolení posuzovaného spojení soutěžitelů.

Dále Úřad v rámci tzv. zjednodušené procedury povolil dvě spojení soutěžitelů, jež rovněž nebudou mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.

V důsledku prvního spojení soutěžitelů má společnost KKCG AC, a. s. získat možnost výlučně kontrolovat část soutěžitele představovanou divizí společnosti Cleverlance Group, a. s., která se zabývá oblastí IT služeb, zejména pak vývojem software a počítačové bezpečnosti.

V důsledku druhého spojení soutěžitelů mají společnosti j-fiber GmbH a Aberdare Holding Europe B. V. založit společně kontrolovaného soutěžitele, společnost j-fiber Hengtong GmbH, který bude dlouhodobě plnit všechny funkce samostatné hospodářské jednotky a který bude působit v oblasti výroby a prodeje jednovidových optických vláken (SMF) na území Evropy, když jeho výrobní zařízení se bude nacházet na území Spolkové republiky Německo.

 

Tiskové oddělení ÚOHS
19/018/HS005 – S0016/2019, S0056/2019, S0052/2019

11. března 2019 / Předseda Úřadu je přesvědčen, že vyšetřování potvrdí zákonný průběh všech správních řízení V minulém týdnu se stal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže jedním z cílů policejního zásahu, jehož důvodem bylo mimo jiné údajné ovlivňování přezkumu veřejné zakázky na systém...

11. března 2019 / Varnsdorf byl pokutován za diskriminační loterijní vyhlášku Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil v minulých dnech uložení pokuty ve výši 327 000 korun městu Varnsdorf za protisoutěžní charakter obecně závazné...

22. února 2019 / Řetězce skupiny REWE zneužily významnou tržní sílu, po narovnání činí jejich pokuta 164 milionů korun Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil za zneužití významné tržní síly pokuty v celkové výši 164 372 000 korun obchodním řetězcům BILLA, spol. s r.o. a Penny Market s.r.o...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz