Nově povolené fúze v oblasti personalistiky, bankovnictví, stavebnictví a kovovýroby

9. 10. 2018
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil dalších pět spojení soutěžitelů. Všechna uvedená rozhodnutí Úřadu již nabyla právní moci.

Na základě rozhodnutí vydaném ve standardním řízení získá společnost Gi International, S. r. L. možnost výlučně kontrolovat společnost Grafton Recruitment Europe Holdings Limited a jejím prostřednictvím společnost Grafton Recruitment, s. r. o. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti náborových služeb na dočasné a trvalé pracovní pozice.

Další rozhodnutí Úřadu byla vydána na základě zjednodušeného řízení.

V oblasti životního pojištění získává na základě povolené fúze společnost Nationale-Nederlanden Levensverzekering Maatschappij, N. V., možnost vykonávat výlučnou kontrolu nad společností AEGON Pojišťovna, a. s.

Úřad dále povolil spojení společnosti Mubea International GmbH a společnosti FLAMM GmbH, nad níž získává společnost Mubea International možnost výlučné kontroly. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti výroby a prodeje výrobků vyráběných tvarováním, spojováním a obráběním kovů, a to pro automobilový průmysl, domácí spotřebiče, elektronický průmysl, letecký průmysl a pro oblast dopravních a železničních technologií.

Úřad rovněž vyhověl návrhu společností NOBIUM s. à r. l. a AVALLON MBO II B. V. a povolil jejich spojení se společností Stangl Technik Česko, spol. s r. o. Navrhovatelé tak získávají možnost vykonávat nepřímou společnou kontrolu nad společností Stangl Technik Česko. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti stavebnictví, respektive poskytování služeb v oblasti technického zabezpečení budov.

Společnost EC Financial Services, a. s., jež je součástí skupiny NATLAND Group, získala povolení Úřadu k nabytí kontroly nad částí soutěžitele, která je tvořena divizí spotřebitelských úvěrů společnosti JET Money, s. r. o. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování nebankovních spotřebitelských úvěrů.

 

Tiskové oddělení ÚOHS
18/063/HS032

11. února 2019 / Předseda ÚOHS se setkal s komisařkou Margrethe Vestager Evropská komisařka pro hospodářskou soutěže Margrethe Vestager se při své páteční návštěvě České republiky setkala také se zástupci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

5. února 2019 / ÚOHS povolil ve zjednodušeném řízení fúzi v oblasti prodeje elektroinstalačního materiálu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů JAKUB a.s. a ASPERA elektro s.r.o., v jehož důsledku získá prvně jmenovaný soutěžitel...

1. února 2019 / ÚOHS zahajuje veřejnou diskuzi k transpozici směrnice ECN+ Na počátku letošního roku byla vydána směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1 ze dne 11. prosince 2018 o posílení postavení orgánů pro hospodářskou soutěž v členských státech...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz