Povolená spojení soutěžitelů v prosinci 2018

20. 12. 2018
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil dalších pět spojení soutěžitelů, z toho tři ve zjednodušeném řízení. Žádné z posuzovaných spojení soutěžitelů podle rozhodnutí Úřadu nevzbuzuje obavy z narušení hospodářské soutěže.

Ve zjednodušeném řízení byly povoleny následující fúze:

Strongfind s.r.o./PICCOLLO spol. s r.o. - navrhovatel je dceřinou společností společnosti Sportisimo holding s.r.o., a bude vykonávat přímou výlučnou kontrolu nad obchodním závodem společnosti PICCOLLO spol. s r.o. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti vývoje, nákupu a velkoobchodního prodeje textilních výrobků, a to především sportovního oblečení, sportovní obuvi a kempingového vybavení značky „LOAP", a rovněž v oblasti maloobchodního prodeje výše uvedených výrobků prostřednictvím internetu.

Fyzická osoba RK a BLYCONO SERVICES LIMITED/EP Industries, a.s. -  navrhovatelé mají získat možnost vykonávat společnou kontrolu nad společností EP Industries, a.s., a jejími dceřinými společnostmi. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti výstavby a projekce nevýrobní energetické infrastruktury, oprav technologických zařízení elektráren a tepláren, elektro dodávek a systémů kontroly řízení do energetických výrobních zařízení, výroby a dodávky parních kotlů, projektování, výroby, výstavby a montáží železniční, tramvajové a trolejbusové infrastruktury, výroby autobusů a služeb odpadového hospodářství a nakládání s odpady.

Amphenol Corporation /SSI Technologies, Inc. – navrhovatel má získat možnost vykonávat výlučnou kontrolu nad společností SSI Technologies, Inc. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti systémových řešení senzorů.

V klasickém řízení byly povoleny následující fúze:

Optifin Invest s.r.o. a BUDAMAR LOGISTICS, a.s./WBN Waggonbau Nieski GmbH a ELH Eisenbahnlaufwerke Halle GmbH & Co. KG – navrhovatelé mají získat možnost společně kontrolovat (a) část obchodního závodu společnosti WBN Waggonbau Nieski GmbH a (b) společnost ELH Eisenbahnlaufwerke Halle GmbH & Co. KG. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech výroby železničních nákladních vozů, výroby podvozků pro železniční nákladní vozy, železniční nákladní přepravy a zasílatelství a pronájmu železničních nákladních vozů.

Molex Electronic Technologies, LLC/divize „Connected Vehicle Solutions" společnosti Laird Limited – navrhovatel má získat možnost výlučně kontrolovat část soutěžitele představovanou divizí „Connected Vehicle Solutions" společnosti Laird Limited. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti výroby a dodávek technologií zajišťujících konektivitu vozidel (např. antény, kompenzátory, USB rozbočovače, bezkontaktní nabíječky, telematické řídicí jednotky).

Tiskové oddělení ÚOHS
18/084/HS042

8. ledna 2019 / Úřad uložil železničním přepravcům pokuty za kartel v zakázkách pro SPOLCHEMII Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil za narušení hospodářské soutěže na trhu zasilatelských služeb na železnici pokuty v celkové výši 16 980 000 korun soutěžitelům Rail...

21. prosince 2018 / Obec Nučice dostala pokuta za protisoutěžní loterijní vyhlášku Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil uložení pokuty ve výši 73 000 Kč obci Nučice za protisoutěžní ustanovení v obecně závazné vyhlášce regulující sázkové hry a loterie

19. prosince 2018 / ÚOHS - efektivní dozor nad veřejným zadáváním a soutěžní regulací Letošní druhé číslo informačních listů je věnováno efektivitě Úřadu ve dvou nejrozsáhlejších oblastech jeho kompetencí: dozoru nad zadáváním veřejných zakázek a ochraně hospodářské soutěže

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@uohs.cz