Svatomartinská konference tentokrát proběhne v termínu 15. a 16. listopadu

19. 6. 2017
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže bude v letošním roce pořádat již jedenáctou výroční Svatomartinskou konferenci, která se uskuteční v sídle Úřadu ve dnech 15. a 16. listopadu 2017.

Po tradičním seznámení s novinkami v české a evropské hospodářské soutěži bude následovat panel zabývající se narušením soutěžních pravidel orgány veřejné správy. Dále naváže panel s názvem „Krocení on-line platforem“, který se bude zabývat strategií pro jednotný digitální trh. Problematika digitálních trhů, především pak on-line platformy, je považována za aktuální výzvu a dominující téma nejen evropské soutěžní politiky.

Druhý den konference bude zasvěcen problematice nákupních aliancí po novele zákona o významné tržní síle a aktuálním otázkám a výzvám spojeným s prováděním místních šetření. Paralelní workshopy, které budou probíhat ve druhém dni konference, budou zaměřeny na:

  • Aktuální témata a procesní novinky v oblasti významné tržní síly;
  • Compliance a prosazování soutěžního práva;
  • Uvažované změny notifikačních kritérií u fúzí.

Svatomartinská konference bude nejen vhodnou příležitostí k získání informací o nejvýznamnějších událostech a aktuálních trendech v oblasti především českého a evropského soutěžního práva, ale i místem pro neformální setkání a diskuzi mezi předními tuzemskými a zahraničními soutěžními experty z veřejné i soukromé sféry. Chybět nebudou ani zástupci akademické obce a Evropské komise.

Konference bude probíhat v českém a anglickém jazyce se simultánním tlumočením. Účastnický poplatek činí 5 000 Kč, pro studenty a státní zaměstnance 1 500 Kč. Registrace bude spuštěna 3 měsíce před konferencí.

Podrobný program konference se jmény jednotlivých přispěvatelů naleznete v dohledné době na internetových stránkách Úřadu.

 

Aktuální informace naleznete na stránkách konference: http://www.uohs.cz/cs/informacni-centrum/konference-a-seminare/svatomartinska-konference-2017.html

 

Tiskové oddělení ÚOHS
17/033

 

 

14. srpna 2017 / Česká pošta změní ustanovení smluv týkající se zásilek prvotně podaných u jiného provozovatele poštovních služeb Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil správní řízení vedené se státním podnikem Česká pošta ve věci možného zneužití dominantního postavení poté, co se účastník řízení...

26. července 2017 / Úřad povolil převzetí společné kontroly nad společností RADIOHOUSE Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení soutěžitelů MEDIA MARKETING SERVICES a.s. (dále jen MMS)a REGIE RADIO MUSIC spol. s r.o. (dále jen RRM), na straně jedné, a RADIOHOUSE...

25. července 2017 / Spojení soutěžitelů DEK a VPS bylo povoleno Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil ve zjednodušeném řízení spojení soutěžitelů DEK a.s. a VPS CZ s.r.o. Ve svém rozhodnutí z 19. července 2017 Úřad konstatoval, že

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@compet.cz