Svatomartinská konference tentokrát proběhne v termínu 15. a 16. listopadu

19. 6. 2017
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže bude v letošním roce pořádat již jedenáctou výroční Svatomartinskou konferenci, která se uskuteční v sídle Úřadu ve dnech 15. a 16. listopadu 2017.

Po tradičním seznámení s novinkami v české a evropské hospodářské soutěži bude následovat panel zabývající se narušením soutěžních pravidel orgány veřejné správy. Dále naváže panel s názvem „Krocení on-line platforem“, který se bude zabývat strategií pro jednotný digitální trh. Problematika digitálních trhů, především pak on-line platformy, je považována za aktuální výzvu a dominující téma nejen evropské soutěžní politiky.

Druhý den konference bude zasvěcen problematice nákupních aliancí po novele zákona o významné tržní síle a aktuálním otázkám a výzvám spojeným s prováděním místních šetření. Paralelní workshopy, které budou probíhat ve druhém dni konference, budou zaměřeny na:

  • Aktuální témata a procesní novinky v oblasti významné tržní síly;
  • Compliance a prosazování soutěžního práva;
  • Uvažované změny notifikačních kritérií u fúzí.

Svatomartinská konference bude nejen vhodnou příležitostí k získání informací o nejvýznamnějších událostech a aktuálních trendech v oblasti především českého a evropského soutěžního práva, ale i místem pro neformální setkání a diskuzi mezi předními tuzemskými a zahraničními soutěžními experty z veřejné i soukromé sféry. Chybět nebudou ani zástupci akademické obce a Evropské komise.

Konference bude probíhat v českém a anglickém jazyce se simultánním tlumočením. Účastnický poplatek činí 5 000 Kč, pro studenty a státní zaměstnance 1 500 Kč. Registrace bude spuštěna 3 měsíce před konferencí.

Podrobný program konference se jmény jednotlivých přispěvatelů naleznete v dohledné době na internetových stránkách Úřadu.

 

Aktuální informace naleznete na stránkách konference: http://www.uohs.cz/cs/informacni-centrum/konference-a-seminare/svatomartinska-konference-2017.html

 

Tiskové oddělení ÚOHS
17/033

 

 

16. března 2018 / Úřad povolil fúze v distribuci léčiv a sázkových hrách Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil v minulých dnech spojení soutěžitelů GLEBI HOLDINGS PLC. a A&D Pharma Holdings N.V. v oblasti velkoobchodní distribuce a maloobchodního

5. března 2018 / Úřad trestal kartel dodavatelů oken, pokuty činí 20 milionů korun Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým prvostupňovým rozhodnutím pokutoval kartelovou dohodu společností DAFE - PLAST Jihlava, s.r.o., OSF 2000, s.r.o. a SULKO s. r. o. Za zakázanou...

28. února 2018 / Úřad povolil spojení v oblasti zemědělské výroby Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím společnosti KROTE CZ s.r.o. možnost získat výlučnou kontrolu nad společností ZEAS Podorlicko a.s. Rozhodnutí...

Chcete-li dostávat aktuality mailem, zanechte nám prosím svou adresu.

Email:
Aktuality z hospodářské soutěže
Aktuality z veřejných zakázek
Aktuality z veřejné podpory
Oznámení o připravovaném spojení soutěžitelů
Aktuality z významné tržní síly
Tiskové zprávy z oblasti hospodářské soutěže
Tiskové zprávy z oblasti veřejných zakázek
Tiskové zprávy z oblasti veřejné podpory
cs | en
+420 542 167 111 · posta@compet.cz